Polska Izba Firm Szkoleniowych

WORK LIFE BALANCE

- jak o świadomie wykorzystać swój rytm pracy?

Statystyki alarmują – mamy coraz większe problemy z wydajnością w pracy, dlatego potrzebujemy nadgodzin by zdążyć z obowiązkami. Coraz mniej dbamy o siebie, doświadczamy stresu w pracy i nie potrafimy wypoczywać w czasie wolnym. Teza o zupełnym rozdzieleniu życia zawodowego od prywatnego wydaje się być w dzisiejszych czasach mitem, jednak to, jak o siebie dbamy w życiu osobistym ma bezpośredni wpływ na naszą efektywność i zaangażowanie w pracę.

Każdy z nas ma swój rytm: rytm pracy, rytm jedzenia, działania, podejmowania decyzji, odpoczywania, koncentracji itd.

Czy wiesz jaki jest Twój rytm? Czy dostosowujesz się do niego w swoim codziennym funkcjonowaniu?

Praca jest ogromną częścią naszego życia. Bardzo często jej jakość wpływa na to, jak oceniamy siebie i ogólnie nasz komfort życiowy. Jednocześnie pragniemy odnosić sukcesy w pracy, biznesie oraz czerpać satysfakcję z tego, co robimy. Ale jak to zrobić, jeśli przez ⅓ naszego życia (tyle około pracujemy) nie dbamy o siebie, o swoje potrzeby i robimy coś wbrew sobie, zaspokajając oczekiwania innych? Cała ta bieganina w pracy pociąga za sobą ukryte koszty: utrudnioną koncentrację, mniej czasu na każde zadanie, rzadsze okazje do refleksji i myślenia w dalszej perspektywie, stres. A kiedy wracamy wieczorem do domu nie mamy ani energii ani czasu na relaks i odpoczynek, próbując nadgonić godziny nieobecności w domu. To powoduje problemy ze zdrowiem, relacjami i tak błędne koło kręci się dalej.

Zastanów się nad odpowiedziami na poniższe pytania: 

 1. Otwierając oczy nad ranem pierwsza Twoja myśl sprowadza się do ilości obowiązków, zadań w pracy?
 2. W ciągu dnia pracy czujesz ścisk żołądka, bądź zawroty głowy, a pod koniec dnia orientujesz się, że nic nie zjadłeś/-aś od śniadania? Bądź jesz wpatrując się w ekran komputera, odbierając telefon między jednym i drugim kęsem?
 3. Często się stresujesz, masz wrażenie uciekającego czasu i jednocześnie wydłużającej się listy zadań do zrobienia?
 4. Miewasz problemy z koncentracją przy wykonywaniu zadania, bądź doskwiera Ci ból głowy z nadmiaru informacji, które przetwarzasz w pracy?
 5. Zapominasz o ważnych dla siebie sprawach?
 6. Pracujesz mimo gorączki i kaszlu, bo klient/szef, bądź ty sam tego od siebie oczekujesz?
 7. Wciąż się spieszysz i nie znajdujesz chwili by przyjrzeć się temu, co się w Tobie aktualnie dzieje oraz zastanowić się, czy to czym się aktualnie zajmujesz ma sens dla Ciebie, Twojego biznesu bądź projektu?
 8. Wybuchasz w domu na dzieci, partnera, siebie, odreagowując stres z pracy, marząc o chwili wyłącznie dla siebie?
 9. A może wcale nie jest źle, ale chciałbyś wprowadzić więcej porządku, spokoju i równowagi do swojej codzienności oraz zadbać o siebie w ciągu dnia pracy.

Codzienna praca nie musi być czasem powinności, obowiązku, odcinania się od swoich potrzeb i wykonywania poleceń innych wbrew sobie, w trybie robota. Nie jesteś robotem. A jeśli nawet próbujesz nim być w pracy, to na dłuższą metę takie podejście odbije się na Twoich wynikach, zdrowiu fizycznym i psychicznym. Jeśli chcesz czuć satysfakcję z pracy i osiągać w niej wysokie wyniki, spraw, by była ona zgodna z Twoim rytmem. Zadbaj o siebie w pracy i spraw, by Twoje życie zawodowe współpracowało z Twoim życiem osobistym. By pozostać sobą – być autentycznym, nikogo nie udawać, pracować w zgodzie ze swoim rytmem i potencjałem, by słuchać siebie i dzięki temu osiągać wspaniałe wyniki.

Szkolenie Work Life Balance jest dla Ciebie jeśli chcesz:

 1. Zadbać o to, by być nie tylko zaangażowanym, chętnym do rozwoju pracownikiem, szefem, czy właścicielem biznesu, ale pamiętać również o własnych, indywidualnych potrzebach.
 2. Chcesz by Twoja praca przynosiła korzyść Tobie i Twojej firmie oraz miała sens.
 3. Chcesz zadbać o siebie, przeciwdziałać wypaleniu psychicznemu i fizycznemu.
 4. Chcesz poznać sposoby na to, jak być bardziej efektywnym i odnosić wspaniałe wyniki, pozostając w zgodzie ze swoim rytmem.
 5. Lepiej słuchać swoich potrzeb i rozumieć motywy swojego działania.
 6. Uporządkować swój dzień i nauczyć się jak utrzymywać kontrolę nad swoimi zadaniami.
 7. Przyjrzeć się temu, jak szukać sensu w podejmowanych działaniach.
 8. Poznać sposoby poprawy koncentracji na ważnych dla Ciebie zadaniach.
 9. Poprawić swoje umiejętności radzenia sobie ze stresem.
 10. Nauczyć się obserwacji swoich uczuć i wykorzystywać je w podejmowanych przez Ciebie biznesowych decyzjach.
 11. Poznać sposoby na pobudzanie swojej kreatywności, by wspierała Cię w Twoich zadaniach.
 12. Dowiedzieć się jak umiejętne zaspokajanie potrzeb swojego organizmu może sprzyjać osiąganiu celów zawodowych.
 13. Zadbać o więcej balansu i równowagi w swoim życiu codziennym, z uwzględnieniem zarówno życia zawodowego, jak i osobistego.
 14. Czuć radość z codziennej pracy, satysfakcję z osiąganych wyników oraz odczuwać spokój wewnętrzny, wiedząc, że Twoja praca nie jest intruzem w Twoim życiu osobistym.

Podczas tego szkolenia dowiesz się, jak przyglądać się swoim potrzebom, w jaki sposób zaspokajać je w pracy by być efektywnym i zadowolonym z siebie. Program opiera swoje założenia na holistycznym podejściu do rozwoju człowieka.

„Holos”, z greckiego oznacza całość. Zatem holistyczne podejście zakłada, że człowiek jest całością składającą się z różnych, ściśle powiązanych ze sobą systemów. Ciało i psychika oraz praca i życie osobiste człowieka nie są oderwane od siebie, wszystko co robimy w pracy i poza nią, odzwierciedla się w naszych reakcjach fizycznych, psychicznych i emocjonalnych.

Jest jeszcze coś…

Zauważ, że wykonując codziennie swoje obowiązki w pracy, zużywasz energię na te wszystkie działania, które Cię angażują. Niejednokrotnie wykonujesz je mechanicznie, nie przyglądając się temu, ile to Cię kosztuje. Metaforycznie funkcjonujesz jak bateria, której energia zużywa się w miarę jej obciążenia. Byś mógł wydajnie i z satysfakcją funkcjonować w życiu, czyli być maksymalnie efektywny w pracy, mieć chęć i motywację do tego by realizować swoje codzienne zadania, budować bliskie relacje zawodowe, chcieć doświadczać nowego i rozwijać się w zgodzie z samym/-ą sobą, potrzebujesz również odpowiednio te baterie ładować.

Dzięki udziałowi w szkoleniu Work Life Balance nauczysz się jak ładować swoje baterie tak, by czerpać z nich energię do realizacji swoich celów i móc dzielić się nią z innymi. O jakich bateriach mowa?

Podczas szkolenia skupimy się na 4 rodzajach potrzeb (baterii, które warto ładować):

1. Potrzeby równowagi (fizyczne).
2. Potrzeby bezpieczeństwa (emocjonalne).
3. Potrzeby samorealizacji (umysłowe).
4. Potrzeby znaczenia/sensu (duchowe).

Zapraszamy Cię do udziału w szkoleniu z zakresu dbania o Work Life Balance. Miej wpływ na swoją efektywność zawodową i osobistą.

Recommended Posts
Kontakt

Możesz wysłać nam wiadomość i odpowiemy na nią jak najszybciej.

Pytania, wątpliwości? Chętnie Ci pomożemy!

Naciśnij ENTER aby wysłać

Chcesz otrzymywać powiadomienia o rabatach na szkolenia, nowych produktach i usługach?

Zapisz się do newslettera!

Dbamy o Twoją prywatność