Wystąpienia publiczne. Jak wystartować, aby miękko i bezpiecznie wylądować? Obejrzyj nagranie z bezpłatnego webinaru!

wystąpienia publiczne szkolenie

Obejrzyj nagranie z Bezpłatnego Webinaru „Wystąpienia publiczne. Jak wystartować, aby miękko i bezpiecznie wylądować?” z Grzegorzem Tomaszewskim.

Początek prezentacji/wystąpienia to bardzo ważny etap. Lockwood-Thorpe w książce pt.: „Public Speaking Today” twierdzi wręcz, że:

Nic nie jest aż tak trudne, jak swobodne i umiejętne nawiązanie kontaktu ze słuchaczami. Wiele zależy od pierwszego wrażenia i od słów na otwarcie. Często już kilka pierwszych zdań decyduje o przychylności bądź niechęci publiczności wobec mówcy.

Jak zacząć przemówienie, aby przykuć uwagę audytorium, wzbudzić jego sympatię i zachęcić do dalszego słuchania?

Jest jeszcze drugi czynnik, który powoduje, że początek przemówienia jest niezwykle istotny. Na początku wystąpienia większość prezenterów lub mówców odczuwa najsilniejszy stres. Jak pogodzić zatem te dwie przeciwstawne kwestie? Co zrobić, aby mimo stresu naturalnie i swobodnie rozpocząć swoje wystąpienie, a także precyzyjnie zapowiedzieć cel i zainteresować odbiorców treścią?

Właśnie dlatego warto starannie zaplanować (niemal słowo w słowo) to, co powiemy na początku wystąpienia. Dzięki temu obniżymy poziom własnego stresu i zwiększymy szansę na sukces. Aby przykuć uwagę słuchaczy od pierwszych sekund wystąpienia, warto skorzystać ze sprawdzonych sposobów na przyciągający początek. Lista możliwości jest długa.

Obejrzyj nagranie z bezpłatnego webinaru i poznaj 10 sprawdzonych sposobów na rozpoczęcie wystąpienia publicznego!

Podczas webinaru omówiliśmy 10 sprawdzonych sposobów na dobre rozpoczęcie wystąpienia takich, jak: zaskakujący fakt, zaskakujące pytanie, pytanie retoryczne, zagadka, szybki eksperyment, historia, odwołanie się do potrzeb słuchaczy, nawiązanie do okoliczności, metafora, cytat. Ponadto zaprezentowaliśmy metody, które pomagają nawiązać ze słuchaczami dobry kontakt, a także zjednać sobie ich sympatię i życzliwość. Powiedzieliśmy także, czego się wystrzegać, aby uniknąć awaryjnego lądowania.

Dobry początek wystąpienia mówi wiele o warsztacie mówcy. Świadczy o tym, że mówca starannie przemyślał i zaplanował swój wstęp. Skoro zadbał o dobry początek, to dalszą część wystąpienia też pewnie starannie przygotował. Jeśli tak, to wszystko wskazuje, że będzie to wartościowa mowa, a więc warto jej posłuchać. Dlatego właśnie podczas webinarium podzieliliśmy się z Tobą narzędziami i doświadczeniami, dzięki którym przykujesz uwagę słuchaczy już od pierwszych sekund swojego wystąpienia. Metodami, dzięki którym zrobisz na publiczności dobre wrażenie, a nawet efekt wow!

To nagranie wzniesie Twoje umiejętności oratorskie na wyższy poziom!

Zapraszamy Cię do obejrzenia szczególnie gorąco, jeżeli:

 • Jesteś Menedżerem/ką lub Dyrektorem/ką firmy: Ten webinar został stworzony z myślą o liderach biznesu, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności wystąpień publicznych podczas spotkań biznesowych, konferencji i eventów branżowych.
 • Organizujesz prezentacje dla Klientów lub Partnerów Biznesowych: Dla osób, które regularnie prezentują produkty, usługi lub innowacje swojej firmy przed klientami lub partnerami biznesowymi, ten webinar ujawni tajniki, jak wywołać pozytywne wrażenie od pierwszych chwil prezentacji.
 • Prowadzisz wydarzenia branżowe: Dla konferansjerów prowadzących wydarzenia branżowe ten  webinar  to nieoceniona okazja do nauki sprawdzonych technik otwierania wystąpień, które przyciągną uwagę publiczności i zapewnią Twoim prezentacjom efekt „wow”.
 • Czujesz stres przed publicznym wystąpieniem: Jeśli masz wewnętrzne opory przed wystąpieniami publicznymi i chcesz przezwyciężyć swoje obawy, ten webinar pokaże Ci, jak rozpocząć swoje wystąpienie w sposób pewny siebie, przyciągając uwagę słuchaczy już od pierwszych minut przemowy.
 • Poszukujesz sposobu na skuteczne wyrażanie swoich pomysłów: Jeśli masz wiele do powiedzenia, ale nie wiesz, jak to przekazać w sposób przekonujący i klarowny, ten webinar dostarczy Ci narzędzi do wyrażania swoich myśli z jasnością i zrozumieniem dla słuchaczy.
 • Chcesz nawiązać prawdziwe połączenie ze słuchaczami: Dla tych, którzy chcą nauczyć się budować autentyczne i trwałe relacje z publicznością, ten webinar ujawni sekrety skutecznej komunikacji, które pozwalają na budowanie zaufania i empatii od pierwszych chwil wystąpienia.

Obejrzyj nagranie z webinarium lub  zapytaj o bezpłatną wycenę tego tematu w formie szkolenia zamkniętego >>

Sprawdź, co o webinarium mówią jego Uczestnicy!

Bardzo fajny webinar na temat wystąpień publicznych. Z przyjemnością słuchało się Pana prowadzącego.

MARCELINA

Polecam! Uczestniczyłam w dwóch webinarach, ostatnio o Publicznych wystąpieniach. Bardzo ciekawy prowadzący, potrafi zainteresować tematem i zdecydowanie jest specjalistą w omawianym zakresie. Świetnie, że można otrzymać nagranie z webinaru oraz certyfikat.
Chętnie wezmę udział w kolejnych wydarzeniach.

DARIA

Brałam udział w webinarze nt. wystąpień publicznych, a wcześniej również w płatnym szkoleniu HR Business Partner – wszystko na wysokim poziomie merytorycznym. Prowadzący potrafiący nawiązać autentyczny kontakt z uczestnikami. Otrzymałam interesujące, nowe informacje, dobrze usystematyzowane. Na pewno jeszcze nie raz skorzystam z usług Human Skills 🙂

MONIKA

Kolejny webinar „prezentacje publiczne” który uważam za dobrze wykorzystany czas. Kolejny dowód na profesjonalizm i wiedzę. Polecam również szkolenia zamknięte, często w firmie korzystamy

JOHN

Bardzo ciekawe i wartościowe. Z przyjemnością się go słuchało.

AGNIESZKA

Bardzo interesujące, konkretne wskazówki, ciekawe przykłady. Znakomity tok wypowiedzi.

ANNA

Ciekawe, dobrze przygotowane, w pigułce przekazana duża wiedza merytoryczna.

JAKUB

Bardzo dobrze opowiedziany temat, ciekawie, wartko.

KAJA

Fajna, praktyczna wiedza bazująca na doświadczeniu.

KLAUDIA

 

Cele i Korzyści

Obejrzyj nagranie z bezpłatnego webinaru „Wystąpienia publiczne. Jak wystartować, aby miękko i bezpiecznie wylądować?”. Poznaj korzyści z uczestnictwa w tym wydarzeniu!

 • poznasz metody stosowane przez zawodowych mówców, które pomagają przyciągnąć uwagę audytorium od pierwszych sekund wystąpienia,
 • dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby zyskać przychylność odbiorców,
 • zobaczysz, jak nawiązywać z uczestnikami przyjazną interakcję,
 • poznasz sprawdzone narzędzia pobudzania aktywności, kreatywności i wyobraźni słuchaczy.

Dzięki wiedzy zdobytej podczas oglądania webinarium będziesz:

 •  Potrafił/a szybko stworzyć atrakcyjny wstęp swojego wystąpienia.
 • Zaczynał/a swoje wystąpienie z większą swobodą i pewnością siebie.
 • Odczuwał/a mniejszy stres przed i po wyjściu na scenę.
 • Potrafił/a zrobić na Uczestnikach Twoich wystąpień dobre wrażenie.
 • Świadomie budować swój wizerunek eksperta z ludzką twarzą, dzięki czemu wzrośnie liczba uczestników Twoich wystąpień, a co za tym idzie – zadowolonych klientów.

Prowadzący webinar:

Grzegorz Tomaszewski:

 • Trener biznesu z 20-letnim doświadczeniem.
 • Wykładowca retoryki na Wydziale Dziennikarstwa UW.
 • Swoimi doświadczeniami oraz wiedzą z zakresu komunikacji i wystąpień publicznych dzieli się na konferencjach.
 • Specjalizuje się w szkoleniach ze sztuki publicznych wystąpień, retoryki i storytellingu oraz komunikacji interpersonalnej.
 • Przygotowuje indywidualnie specjalistów różnych branż (inżynierów, architektów, prawników), a także menedżerów i członków rad nadzorczych do wystąpień na konferencjach, spotkaniach biznesowych, debatach publicznych oraz w mediach.

Grzegorz prowadzi także konferencje, gale, spotkania biznesowe, targi oraz eventy zamknięte i plenerowe m.in. dla: Aviva, Sferia, NC+, McKinnsey, RWE Polska, Polbank, Vectra, White Crane, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, innogy Polska, Polskie Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego.

Wybrani Klienci:

Przeprowadził dotąd prawie 3000 godzin warsztatów i konsultacji z autoprezentacji i wystąpień publicznych dla pracowników takich firm i organizacji jak: Arkance Group, ASR Grupa, Asseco, AXI Immo, Bayer, Beckhoff, BFF, BGŻ BNP Parribas, Biopoint, Bispol, BMZ, BSH, Budmech, BZ WBK, Cemex S.A., Client Earth, Colliers Polska, Currenda S.A., Daft Code, DSM Nutritional, Eurel Hermes, Famur S.A., Famot, FRSE, gazeta.pl, H+H, HBH, ING TECH, Innogy Polska, InPost, Insert, Inter TUW S.A., InvestGDA, Lux Med, Mbank, Mazowiecka Okręgowa Izba Radców Prawnych, Bank Millenium, Hola Design, KGHM, Martes Sport, Masterlease, Medtronic, Merton, Mesmetric, NBP, Orange Polska, Polska Akademia Nauk, Play, PGE, PZU, PwC, PGNiG SA, PFRON, Polskie E-Płatności, Ruland, Saint Gobain, Sanofi, Skanska, Soletanche Polska, Stock Polska, Strabag S.A., Szkoła Dyplomacji MSZ, Toyota, TSE Grupa, Urząd Nadzoru Lotniczego, Vectra, Wedel, Wilhelmsen, Xerox Polska, XTB Brokers.

Wybrane opinie:

Ten warsztat wspominam jako jedno z najlepszych szkoleń, w których uczestniczyłem!

Robert Janiak, Product Manager H+H Polska

Masa świetnych przykładów pokazująca, jak opowiadać o produkcie/usłudze czy wyznaniu czekającym zespół. W „gąszczu” trenerów
i mentorów różnej „jakości”, warto promować takich trenerów jak Grzegorz.

Marcin Dziuba, BI Product Owner InPost S.A.

Profesjonalizm oraz sposób bycia Pana Grzegorza, nadał szkoleniu wyjątkowy wymiar oraz dostarczył praktycznej wiedzy na temat tworzenia prezentacji i publicznych wystąpień.

Tomasz Sokołowski, Dyrektor Pionu Sprzedaży i Marketingu InsERT S.A.

Terminy

Jesteśmy już po realizacji tego webinarium.
Zamów jako szkolenie szyte na miarę.

Program Szkolenia

Obejrzyj nagranie z bezpłatnego webinaru „Wystąpienia publiczne. Jak wystartować, aby miękko i bezpiecznie wylądować?”, które trwa 60 minut. Przygotuj swój plan na lepsze wystąpienie biznesowe, event lub z okazji spotkania świątecznego.

Program webinarium:

Wprowadzenie.

Moduł I: Jak zacząć wystąpienie, aby przykuć uwagę audytorium?

 • Cytat.
 • Zaskakujący fakt.
 • Metafora.

Moduł II: Jak na starcie wzbudzić ciekawość i zaangażowanie publiczności?

 • Zaskakujące pytanie.
 • Pytanie retoryczne.
 • Zagadka
 • Eksperyment.

Moduł III: Jak zjednać sobie życzliwość i sympatię słuchaczy oraz nawiązać z nimi dobry kontakt?

 • Historia.
 • Odwołanie się do potrzeb słuchaczy.
 • Nawiązanie do okoliczności.

Moduł IV: Jak uniknąć awaryjnego lądowania?

 • Gdzie tkwi centrum uwagi?
 • Pytania i komentarze, które elektryzują publiczność i wywołują opór.
 • Spójność przekazu werbalnego i pozawerbalnego.
 • Cztery kryteria zrozumiałego i atrakcyjnego przekazu.

Podsumowanie.

Pytania uczestników.

Eksperci

Informacje Organizacyjne

Miejsce: Webinarium odbywa się na platformie Clikmeeting i nie wymaga instalowania dodatkowych programów. Przed udziałem w szkoleniu, na maila podanego podczas rejestracji, otrzymasz link do pokoju online.
Godziny: Godziny wydarzenia podane są w sekcji „Terminy”.
Wymagania techniczne: Udział w webinarium jest możliwy za pośrednictwem komputera, laptopa oraz telefonu komórkowego.
Przeglądarka www: logując się na szkolenie online, skorzystaj z przeglądarki Google Chrome lub Firefox.
Jak się przygotować? Rekomendujemy przygotowanie przestrzeni na robienie notatek (notatnik, długopis, laptop).

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

ul. Widok 18/2, 00-023 Warszawa

(22) 224 21 95

603 906 655

biuro@humanskills.pl

Mogą Ci się również spodobać

Zastanawiasz się, czy to webinarium jest dla Ciebie? Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów w bezpłatnej konsultacji:

(22) 224 21 95

Zadzwoń do nas

biuro@humanskills.pl

Napisz do nas