Design Thinking – projektowanie myślenia

Kreatywność – każdy ją ma, lecz nie każdy potrafi w pełni z niej korzystać.

Nowy projekt, nowa strategia, a pomysłów brak?

Szukasz sposobu, który wyróżni Twoją firmę na rynku i sprawi, że będzie ona niepowtarzalna? A może masz trudności ze stworzeniem hasła reklamowego, które zadziwi oraz skradnie serca jego odbiorców? Wcale nie musi to tak wyglądać. Po prostu potrzebujesz wsparcia w pobudzeniu swojej kreatywności.

Design thinking, czyli myślenie projektowe to konkretny sposób postrzegania rzeczywistości, twórcze rozwiązywanie różnego rodzaju problemów. Umożliwia odkrycie w sobie pokładów kreatywności i inwencji. Głównymi założeniami procesu jakim jest design thinking są:

  1. koncentracja na jego użytkowniku oraz jego  potrzebach,
  2. spojrzenie na problem z wielu, różnych perspektyw,
  3. stworzenie jak największej ilości rozwiązań,
  4. zwizualizowanie idei,
  5. wstępna próba wdrożenia ich w życie.

Nowatorskie myślenie obecnie jest kluczem do umiejętnego, a także owocnego zarządzania zespołem.

Opanowanie design thinking pozwoli wykreować i zastosować nieszablonowe rozwiązania zarówno w życiu zawodowym – branżach wymagających innowacyjnego podejścia i nie tylko – jak i życiu prywatnym.

Design thinking – moc efektywnej kreatywności

Warsztat opiera się na zaangażowaniu i twórczej aktywności grupy, a co za tym idzie przebiega w pozytywnej i swobodnej atmosferze.

Celem szkolenia osób biorących w nim udział, jest poznanie sposobu myślenia, jakim jest design thinking oraz doświadczenie go, opierając się na temacie zaproponowanym przez grupę z wykorzystaniem przeznaczonych do niego narzędzi.

Zadaniem grupy będzie również, stworzenie i przetestowanie rozwiązania przez nich wypracowanego w czasie trwania warsztatu.

Uczestnicy poznają techniki twórczego myślenia, dowiedzą się o narzędziach oraz metodach kreatywnego myślenia. Nabędą umiejętności diagnozowania problemu/potrzeby, konstruowania oraz precyzowania celu, a także tworzenia oryginalnych rozwiązań i testowania ich skuteczności. Pogłębią kompetencje związane ze świeżym, nieschematycznym myśleniem oraz współpracą i komunikacją zespołową.

Weź udział w naszym szkoleniu otwartym:  DESIGN THINKING techniki kreatywnego i projektowego myślenia w biznesie i nie tylko

Zamów dwudniowe szkolenie  zamknięte dla Twojej firmy: DESIGH THINKING dla firm