Narzędzie FinxS® Sales Assessment

Stworzony przez sprzedawców i dla sprzedawców!

FinxS® Sales Assessment to narzędzie wspierające rekrutację i rozwój sprzedawców. Jest jedynym badaniem kompetencji na polskim rynku, które zostało stworzone specjalnie dla osób posiadających doświadczenie w sprzedaży. FSA mierzy poziom 18 kompetencji, które bezpośrednio wpływają na sprzedaż oraz pokazuje potencjał do ich rozwoju. Narzędzie jest dostępne w 39 językach i skutecznie stosowane w ponad 20 krajach świata. FinxS® Sales Assessment usprawnia szkolenie handlowców i pomaga zaoferować im ten rodzaj pomocy, który naprawdę jest im potrzebny. Przygotowując szkolenia sprzedażowe z FinxS® Sales Assessment, przestajesz marnować czas na bezużyteczne treningi i rozwój umiejętności zbędnych dla Twoich sprzedawców!

FinxS Sales Assessment

FinxS® Sales Assessment (FSA)

 • Mierzy Indeks Wymówek, czyli to, na ile handlowiec lubi sprzedawać.
 • Identyfikuje, w której roli sprzedażowej handlowiec sprawdzi się najlepiej.
 • Wspiera rozwój i rekrutację sprzedawców.
 • Pokazuje mocne strony i obszary do rozwoju sprzedawców.

Badanie polega na wypełnieniu przez Sprzedawcę kwestionariusza online, w którym on określa swoje nastawienie w ramach różnych sytuacji sprzedażowych. Wyniki badania można wykorzystać nie tylko w ramach selekcji kandydatów na dane stanowisko sprzedażowe, ale też, przygotowując kurs dla handlowców lub kurs dla przedstawicieli handlowych – wiedza o brakach i obszarach do rozwoju pozwala dopasować szkolenie ze sprzedaży do faktycznych potrzeb szkoleniowych zatrudnionych w firmie pracowników.

Dzięki FinxS® Sales Assessment szkolenia dla handlowców przestają być stratą czasu!

Nieprawidłowo dobrane do potrzeb Uczestników szkolenia handlowe to duża strata czasu i pieniędzy, ale też utrata okazji do tego, by zmotywować pracownika do rozwoju i samodoskonalenia się. Nudny, pozbawiony praktycznej wartości, nieuwzględniający oczekiwań i problemów pracownika kurs dla sprzedawców to strata szansy na poprawę jego skuteczności czy wzmocnienie jego wiary we własne kompetencje. To utrata ważnego potencjału dla firmy.

badanie kompetencji sprzedażowych a wpływ na wyniki firmy

Kwestionariusz oceny kompetencji sprzedawców jest wszechstronnym narzędziem, które możesz wykorzystać zarówno w przypadku rekrutacji nowych pracowników, jak i rozwoju już zatrudnionych osób. Odpowiednia ocena oraz wyciągnięte z badania wnioski zmienią podejście do realizowania procesów sprzedaży bez względu na branżę, w której prowadzisz firmę. Wdrożone działania, bazujące na wynikach testu, zapewnią Ci wyraźną poprawę wyników zespołu, zajmującego się sprzedażą.

Naturalne zdolności i predyspozycje, nastawienie, a także poziom kompetencji – to cechy, które przyczyniają się do sukcesu każdego sprzedawcy. Rewolucyjna ocena umiejętności łączy wszystkie atrybuty w jeden raport, który pozwala rekruterom i menedżerom podejmować lepsze decyzje, dotyczące zatrudnianych talentów, zmniejszać rotację personelu, optymalizować koszty rekrutacji oraz poprawiać produktywność pracowników. Twoje firma może więc zyskać wielopłaszczyznowo.

Test kompetencji online - rezultaty

Test kompetencji online mierzy umiejętności sprzedawców w 18 obszarach, które mają kluczowe znaczenie dla wydajności ich pracy.

Zbudowana na wynikach badania ocena postawy sprzedażowej wskazuje obszary, w których dana osoba może potrzebować rozwoju. Praktyczne wskazówki pomagają dopasować do danego pracownika konkretny profil szkolenia. Firma nie marnuje więc pieniędzy na podnoszenie kompetencji sprzedażowych w obszarach, które i tak nie przełożą się na jej wyniki. Możesz również podejmować trafniejsze decyzje rekrutacyjne oraz przy awansach wewnętrznych i przydzieleniu ról w zespołach sprzedażowych.

POZNAJ MOŻLIWOŚCI NARZĘDZIA FinxS® Sales Assessment- OBEJRZYJ WEBINAR

dla kogo jest FinxS® Sales Assessment?

👉 Dla Dyrektorów sprzedaży.
👉 Dla rekruterów i specjalistów HR.
👉 Dla Trenerów sprzedaży.
👉 Dla specjalistów ds. szkoleń.

korzyści

Szybkie i trafne rekrutacje
Zaoszczędzisz czas i koszty rekrutacji dzięki podpowiedziom zawartym w raporcie FSA

Rozwój właściwych kompetencji
Skupisz się na rozwoju kompetencji sprzedawców, które mają największy wpływ na wyniki sprzedażowe firmy

Szkolenia dopasowane do sprzedawców
Przestaniesz tracić czas i budżet na szkolenia niedopasowane do potrzeb Twoich Sprzedawców

Efektywniejszy zespół sprzedaży
Zbudujesz zespół dostosowany do procesu sprzedaży w Twojej organizacji

Przyczyny niepowodzeń
Zaoszczędzisz czas na inne sposoby weryfikacji powodów, dlaczego sprzedawca nie sprzedaje

Mierzenie postępu sprzedawców
Dokładnie zmierzysz postępy w pracy sprzedawców nad swoimi kompetencjami

Co może zawierać raport z badania?

 • Profil 18 kompetencji sprzedażowych respondenta (dotyczące np. prospectingu, radzenia sobie z obiekcjami, nastawienia na rywalizację).
 • Plan rozwoju poszczególnych kompetencji.
 • Tzw. „indeks wymówek” czyli wskaźnik, który mówi o tym w jakim stopniu Sprzedawca unika działań mających wpływ na wyniki sprzedażowe.
 • Benchmark, w tym porównanie wyników respondenta na tle wyników populacji w Polsce.
 • Rekomendację, w jakich rolach Sprzedawca odnajduje się najlepiej
  podsumowanie poziomu poszczególnych kompetencji w całym zespole.

Zapytaj o bezkosztową wycenę!