Style Myślenia FRIS®

Komunikuj się skutecznie w pracy!

Komunikacja to narzędzie naszej codziennej pracy. Za nią kryją się bowiem takie obszary jak: zdobywanie niezbędnych informacji, delegowanie zadań czy weryfikowanie skuteczności pracy. Zapewne masz w swojej karierze zawodowej doświadczenia problemów i niejasności w przekazywaniu sobie informacji, które mogły rodzić nieporozumienia. Aby unikać takich sytuacji i dbać o efektywność swojej pracy, warto rozwijać swoją umiejętność komunikacji! Doskonałą i prostą metodą, która Ci w tym pomoże są Style Myślenia FRIS®! Test psychometryczny, który opracowano specjalnie dla metodologii FRIS pozwala zdobyć pogłębioną wiedzę o sobie i o osobach z Twojego otoczenia, która pomoże Ci dojść do porozumienia z innymi szybciej i skuteczniej. Co w praktyce ocenia FRIS? – style myślenia i związane z nimi style komunikowania się i działania.

Skąd się biorą problemy w komunikacji?

Czasem bywa tak, że z jednymi osobami rozumiemy się niemal bez słów, a z innymi nie możemy dojść do porozumienia, mimo podobnych celów. Dzieje się tak, ponieważ te same informacje każdy z nas może przetwarzać w odmienny sposób, w zależności od swojego sposobu myślenia, czyli tzw. perspektywy poznawczej. Uświadomienie sobie swojego stylu myślenia oraz nabycie umiejętności rozpoznawania go u rozmówcy ułatwia wzajemne porozumienie w pracy, w domu i w codziennych sytuacjach. Jeśli chcesz być wreszcie dobrze zrozumiany, nie chcesz marnować czasu na niepotrzebne dyskusje i spory, powinieneś poznać możliwości FRIS. Chcesz działać skuteczniej jako osoba i tworzyć efektywne zespoły? Pomoże Ci w tym Metodologia FRIS®! (nazwa metody pochodzi właśnie od pojęć przypisanych do 4 perspektyw: Faktów – Relacji – Idei – Struktur).

Zawodnik, Partner, Wizjoner, czy Badacz?  Dowiedz się, jaki Styl Myślenia FRIS® dominuje u Ciebie!

Model FRIS® jest praktycznym, bardzo dobrze znanym polskim narzędziem do określania indywidualnego stylu myślenia i działania objętych badaniem osób. Aktualnie narzędzie dostępne jest również jako wygodny, szybki i łatwy w obsłudze test FRIS online. Badanie wpisane w model FRIS® opiera się na 4 perspektywach poznawczych:

  1. Fakty
  2. Relacje
  3. Idee
  4. Struktury

(w skrócie FRIS®).

Wyjaśniają one, jakim informacjom nadajesz największy priorytet, szczególnie w nowych sytuacjach. Wynikiem badania jest informacja o jednej z 4 perspektyw dominujących. Badanie FRIS dostarcza Ci jednocześnie dodatkowe informacje o preferencjach, czyli perspektywach wspierających. Połączenie perspektywy dominującej i jednej lub dwóch perspektyw wspierających informuje o Twoim Stylu Działania. Style Myślenia i Działania FRIS to nowe możliwości samopoznania i poznania innych, dzięki którym będziesz mógł świadomie wykorzystywać swoje kompetencje komunikacyjne i podejmować lepsze decyzje na podstawie wiedzy o sobie , otaczających Cię ludziach i ich sposobach myślenia, komunikowania się i działania.

Dowiedz się więcej na temat narzędzia od naszego eksperta, Tomka Biernackiego:

Poznaj korzyści badania FRIS® dla indywidualnych klientów, dla zespołów i dla firmy:

Dlaczego warto zaufać metodologii FRIS®?

  • Została stworzona na podstawie teorii poznawczych (H. Witkina, J. Kagana, W. H. Goodenougha, N. Kogana, S. Messica, R. Sternberga) – metoda FRIS, test i narzędzia z nią związane mają solidną i gruntownie przebadaną podstawę naukową.
  • Badanie FRIS Style Myślenia to narzędzie psychometryczne o wysokim poziomie rzetelności (ponad 0,8 w skali Alfa-Cronbacha!).
  • Badanie dostępne jest w wygodnej formule jako test FRIS online. Po wypełnieniu badania online (76 pytań zamkniętych i 3 otwartych, co zajmuje ok. 30 minut) badany otrzymuje raport z opisem jego Stylu Myślenia i Stylu Działania. Omówieniem i interpretacją wyników zajmuje się certyfikowany trener FRIS®.
  • Model FRIS można wykorzystywać do badania całych zespołów – możliwe jest również przygotowanie zbiorczego raportu dla zespołu pracowników.
  • Badanie FRIS jest cenionym i popularnym narzędziem psychometrycznym o szerokim zastosowaniu. W badaniu FRIS® wzięło udział już ponad 60 tys. osób (stan na połowę 2021 r.).
  • Style Myślenia i Działania FRIS doskonale nadają się do optymalizacji procesów zachodzących w zespole – na podstawie dodatkowego zbiorczego raportu zespołu można zwizualizować jego mocne strony oraz deficyty, a także zobrazować w czytelny sposób rozkład kompetencji osobistych jego członków.

Co po badaniu FRIS®?

FRIS® diagnozuje i obserwuje, nie ocenia i nie feruje wyroków. Jest dobrym punktem wyjścia do zdiagnozowania profilu pracowników, zespołu i klientów, by poprawnie zidentyfikować potencjały i deficyty. Po badaniu i warsztacie wykorzystującym prezentowaną metodę warto (czego dowodzą liczne przykłady z rynku i doświadczenia naszych Klientów) włączyć język FRIS® do komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

Poznaj Style Myślenia SuperBohatera:

FRIS® posiada unikalny dodatek rozwojowy, który pozwala przeprowadzić warsztat w lżejszej i luźniejszej atmosferze, by za pomocą atrakcyjnej komiksowej metafory łatwiej i przyjemniej przekazać Uczestnikom warsztatu wiedzę, której dostarcza FRIS test i jego wyniki. To wyjątkowy zestaw pomocy szkoleniowych, w których FRIS Style Myślenia zostały pomysłowo zwizualizowane jako osoby z SuperMocami.

Superbohaterowie FRIS szkolenie dla zespołu

Zapraszamy na przygodę w Twoim stylu – stylu myślenia Superbohatera. Zorganizujemy dla Ciebie specjalne szkolenie wykorzystujące bezcenną wiedzę wywiedzioną z testu FRIS online. To unikatowe i nowatorskie szkolenie, które obudzi w Tobie i w Twoim zespole żywioł oraz energię! Odkryjesz swój dominujący Styl Myślenia wg FRIS®. Dzięki możliwościom, które oferuje model FRIS poznasz swoje supermoce, aby wreszcie robić z nich właściwy użytek. Stworzysz drużynę Superbohaterów, by wspólnie stawić czoła większym i mniejszym wyzwaniom, rozwiązując problemy, pokonując przeszkody i znajdując innowacje.

W czasie zaprojektowanego specjalnie dla Ciebie szkolenia stacjonarnego opartego na Stylach Myślenia FRIS® wykorzystamy unikalne narzędzie rozwojowe: „Style Myślenia Superbohatera”® oparte o badanie FRIS. Uczestnicy zajęć stworzą w czasie warsztatu swojego osobistego Superbohatera i odkryją jego Supermoce zgodne ze swoim Stylem Myślenia. Następnie ożywią Superbohaterów za pomocą metody storytellingu, metafory, komiksu, prezentacji lub występu, dając im głos, ruch i stawiając przed nimi rozliczne wyzwania. Stworzą zespoły superbohaterskie do zadań specjalnych i odkryją ich potencjał różnorodności. Poznają swoje archetypy i związane z nimi talenty. Poznają też swoje słabości i nauczą się działać z nimi, jak zwykł czynić to każdy SuperBohater. Oferowany przez nas warsztat prowadzony jest w dynamicznej, interaktywnej, angażującej uczestników formule, w dobrej, integrującej atmosferze wspólnej zabawy. Sprawdź z nami Style Myślenia i Działania FRIS w akcji!

Mieliśmy przyjemność prowadzić sesje i szkolenia dla pracowników takich firm jak:

Procter & Gamble, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa, Bank Gospodarstwa Krajowego, Naftoserwis Sp. z o.o., Pracownia Przygód, NUCO Sp. z o.o., Centrum Obsługi Administracji Rządowej.

Zastanawiasz się, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie lub pracowników Twojej firmy? Skorzystaj z doświadczenia naszych ekspertów w bezpłatnej konsultacji:

Nasi Eksperci: