Wellbeing finansowy

wellbeing finansowy

Rok 2023 to dalsze zmagania pracodawców ze znalezieniem równowagi między dbaniem o pracowników, a wyzwaniami otoczenia gospodarczego. Narastające obawy finansowe mają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. Pomiędzy efektywnością i zaangażowaniem pracownika, a jego poczuciem zadowolenia finansowego istnieje ogromna korelacja. Napięcie, jakie powstaje na tej linii może wywołać wiele negatywnych konsekwencji. Niewystarczająco satysfakcjonujący stan zdrowia finansowego wpływa na poziom stresu oraz lęk pracownika. Wiele osób cierpli na bezsenność, spadek koncentracji i produktywności. To zaś z kolei blokuje możliwości pracowników, zaangażowanie oraz zdecydowanie utrudnia z nimi współpracę.

Wellbeing finansowy w organizacji

Dodatkowo czynniki takie jak:

  • wiek pracowników,
  • specyfika wykonywanej pracy,
  • styl życia,
  • osobiste wyzwania i problemy,
  • oraz branża

mogą powodować specyficzne potrzeby związane z wellbeingiem finansowym. Jest to jedno z największych wyzwań stojących przed ekspertami HR, kadrą kierowniczą oraz managerami w dzisiejszym niestabilnych gospodarczo świecie.

Jak podjąć temat wellbeingu finansowego pracowników w organizacji?

Wellbeing finansowy, zwany inaczej dobrobytem finansowym to stan opierający się na poczuciu bezpieczeństwa i stabilizacji. Na szczęście, to umiejętność nad którą można pracować i którą można rozwijać. Edukacja jest więc pierwszym i najważniejszym obszarem wpływu na lepsze samopoczucie finansowe pracowników. Podczas darmowego webinarium „Wellbeing finansowy w firmie” dowiesz się jak podjąć temat wellbeingu finansowego pracowników w organizacji, dlaczego to się opłaca pracodawcy i w końcu, jak to zrobić dobrze, z korzyścią dla firmy i kadry pracowniczej.

Jak możesz zadbać o Wellbeing finansowy w organizacji?

Obejrzyj nagranie webinarium "Wellbeing finansowy w firmie."

Zobacz, co o webinarze "Wellbeing finansowy w firmie" mówią jego Uczestnicy!

Brałam udział w webinarze WELLBEING FINANSOWY prowadzonym przez Panią Dominikę Nawrocką. Bardzo polecam! Dużo konkretnych oraz ciekawych informacji , które można wdrożyć zarówno do swojego życia prywatnego jak i profesjonalnego! 

Agata

Bardzo ciekawe i skłaniające do myślenia oraz działania webinarium. Najbardziej podobało mi się rozpisanie dzialania na czytelne kroki i cenne komentarze Prowadzącej.

Aleksandra

Webinarium oceniam doskonale. Bardzo praktycznie i szczegółowo. Chciałbym współpracować dalej z tym tematem i wprowadzić go w pracy.

Michał

Ostatnio skorzystałam z propozycji uczestniczenia w webinarze, którego tematem był wellbeing finansowy. Dzięki szkoleniu spojrzałam na zagadnienie zajmowania się sprawami finansów w inny sposób niż dotychczas, już nie pesymistycznie, ale z konstruktywnym nastawieniem. Z zainteresowaniem czytam jedną z książek poleconych przez autorkę i prowadzącą szkolenie, Panią Dominikę Nawrocką. Znajduję tam przydatne informacje, których mi wcześniej brakowało.

Katarzyna

Bardzo przydatne webinarium. Zrozumiałam, jak ważne jest to zagadnienie dla każdego pracownika, niezależnie od stanowiska/ wieku/ dochodów. Chciałabym dowiedzieć się więcej o szczegółowym planowaniu wydatków.

Monika

Chciałbym takie szkolenie wprowadzić w swojej pracy. Zmagamy się z wieloma finansowymi problemami, widzę światełko w tunelu.

Marek

Wydarzenie warte uwagi. Mogę polecić każdemu z osobna. Bardzo ciekawe i praktyczne. Najbardziej przydatne okazały się informacje o profilowaniu zagadnienia wg wieku. Trafne wskazówki skierowane do konkretnych pokoleń.

Katarzyna

Zastanawiasz się jak zadbać o Wellbeing w organizacji?

Ekspert: