Team Building

Teambuiling

Czym jest Team Building?

Team building, czyli budowanie zespołu to proces wymagający i długotrwały, ale konieczny i niezwykle korzystny, gdy firmie uda się dobrze zintegrować pracowników i skoncentrować ich na wspólnym działaniu. Team-building w dużym uproszczeniu to nic innego, jak wspólne wyzwania, zadania oraz doświadczenia, które wspierają budowanie efektywnych i bezkonfliktowych zespołów oraz realizację celów biznesowych przez te zespoły. Tego rodzaju wspólne doświadczenia może zaoferować pracownikom przede wszystkim dobrze dobrane pod względem programu spotkanie integracyjne obfitujące w różnego rodzaju team building activities. 

Co jest szczególnie ważne w zajęciach Team Building?

Team building activity jest szczególnie ważna w kontekście efektywnej komunikacji, współpracy zespołowej, kreatywności, otwartości i współodpowiedzialności, a integracja pracowników, która towarzyszy zwykle tego typu eventom w niezaprzeczalny sposób przyczynia się do wypracowania najlepszych schematów współdziałania na rzecz wspólnego celu.

Co służy budowaniu zespołów?

Budowaniu zespołu najlepiej służą zaprojektowane na miarę potrzeb konkretnych grup spotkania firmowe integrujące pracowników zespołów, działów, komórek współpracujących, które w formie często zabawowej, a z pewnością w swobodniejszej atmosferze, pozwalają pracownikom przeżywać coś istotnego razem – podejmować wyzwania, rozwiązywać problemy, uczyć się, tworzyć, grać, po prostu działać. Integracja w pracy jest szalenie istotna, ale nie zawsze da się ją osiągnąć przez codzienne żmudne wykonywanie pracowniczych obowiązków. Zwykle potrzeba czegoś więcej: zorientowanej na określony cel aktywności niekoniecznie powiązanej z działalnością służbową. Taką integrację przez twórcze działanie zaoferować może właśnie atrakcyjne i dobrze zaplanowane spotkanie integracyjne pracowników, warsztaty, gry i zabawy integracyjne z elementem coachingu czy gry terenowe.

Jakie jest nasze doświadczenie w zajęciach w stylu Team Builiding?

Jako doświadczona firma szkoleniowa wiemy, że standardowe programy szkoleniowe mogą być niewystarczające, gdy w grę wchodzi team building z prawdziwego zdarzenia, dlatego specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy niecodzienne projekty rozwojowe, które wyróżnia, oprócz oryginalności i elementu zaskoczenia, to, że w sposób niebywale skuteczny integrują, uczą i pomagają budować współpracę. W zakresie team building activities oferujemy Państwu ciekawe i angażujące gry i aktywności dla pracowników, które rozwijają m.in. twórcze myślenie i uczą kreatywnego rozwiązywania problemów. Na organizowanych przez nas zajęciach pracownicy mają szansę wziąć udział w indywidualnych lub grupowych zadaniach, które poprawiają komunikację w zespole, sprzyjają budowaniu pozytywnych relacji i więzi, kształcą umiejętność współpracy zespołowej, pozytywnego wzajemnego wzmacniania się poprzez chwalenie własnych i cudzych osiągnięć itp. 

Co możemy zaproponować dla Twojej firmy i Twojego zespołu z obszaru Team Builiding?

GRY TERENOWE, AKTYWNOŚCI W PLENERZE (OUTDOOR TEAM BUILDING):

Aktywne spotkania warsztatowe, gry terenowe czy scenariuszowe są niezwykle atrakcyjną odskocznią od biurowej codzienności i szansą nabywania zupełnie nowych wspólnych doświadczeń. Uczestnicy programu w nowym dla siebie otoczeniu biorą udział w specjalnie dla nich zaprojektowanej grze, która wymaga współpracy i kooperacji, pełnego zaangażowania i determinacji. Scenariusz gry jest dostosowywany do celów i efektów oczekiwanych przez Klienta.

Szczególnie rekomendujemy:

Twoim zespołem mogą zaoopiekować się: