Jak tworzyć szczęśliwe życie?

autoprezentacja i budowanie marki osobistej
19 lutego, 2020

Miej świadomość tego co myślisz i co mówisz. Twoja podświadomość nie rozróżnia prawdy od wyobrażeń, czy interpretacji. Świadomie twórz szczęśliwe życie.

POTĘGA SŁÓW: SZCZĘŚLIWE ŻYCIE A TRZY EMANACJE ENERGI TWÓRCZEJ

Energię twórczą możesz świadomie budować i jej używać, bądź też ją ignorować. Wizualizacje są narzędziem wzmacniającym tę energię – działają one jak “zamówienia”, jakie możesz tworzyć w swoim umyśle. Wpływa to na podświadome procesy działania i przekonań.

  1. MYŚL (energia obrazu) tworzy obrazy w naszej wyobraźni. To konkretne “”zamówienia”” doświadczeń.
  2. SŁOWO (energia emocji) wysyła owe “zamówienie” do realizacji. Potwierdza energię płynącą z emocji i uczuć. Pisane słowo pieczętuje zamówienia.
  3. CZYN (energia skutku i przyczyny) jest skutkiem myśli i słów. To rezultat działań fizycznych w naszym życiu.

Twoja podświadomość nie czyta i nie zna słowa NIE. Interpretuje je jako „błąd systemu”. Co więcej, Twój mózg nie rozróżnia tego, co wyobrażone, od tego, co faktycznie się zadziało. Efekt? Wyobrażając sobie czarny scenariusz poczujesz się źle – tak, jak gdyby ta sytuacja miała miejsce. Praktyczny wniosek, jaki z tego płynie jest taki, że pozytywnie formułując własne myśli, wizje, jesteś w stanie dostarczyć sobie pozytywnej energii, poprawiając samopoczucie, co może mieć bezpośrednie, korzystne przełożenie na Twoje działania, funkcjonowanie, decyzje itp. Ty jesteś szefem Twojej podświadomości. Pytanie tylko czy świadomym?

Zapamiętaj: Modyfikuj myśli, słowa w pozytywne obrazy i sformułowania.

SZCZĘŚLIWE ŻYCIE A BŁĄD ROZPROSZENIA I ROZDROBIENIA

Nie możesz poprzestać na samym narzekaniu. Miej świadomość, że to Ty wysyłasz swojej podświadomości cele do realizacji. Jeżeli masz je niepoustawiane, zwiększasz ryzyko nie osiągnięcia tego, czego pragniesz. Jeżeli cele są zbyt liczne, chaotyczne, to Twoja podświadomość jest zdezorientowana. W rezultacie możesz odczuwać zmęczenie i frustrację, co napędza koło negatywnych myśli i emocji, generując dużo stresu. Mogą pojawiać się sprzeczne komunikaty np. „Chcę mieć ten samochód, ale czy mnie na niego stać? Co będzie jak się zepsuje? Skąd wezmę pieniądze? Przecież nie ruszę tych odłożonych na lokacie… Tak bardzo chcę mieć ten samochód, ale nie mogę… Może lepiej nie kupować? Poszukam innych. Nie, chcę tylko ten. Czy mnie stać, czy nie? Daruję sobie. Będę pewnie żałować… Nigdy w życiu nie mogę mieć tego, czego pragnę. No tak, ale jak go kupię, to pojadę na super wycieczkę, bo przecież trzeba świętować….” itd.

Zapamiętaj: Twoja podświadomość nie rozróżnia obrazów rzeczywistych od nierzeczywistych. Wykorzystaj tą moc pozytywnie. Dbaj o samokontrolę i wewnętrzną uwagę.

SZCZĘŚLIWE ŻYCIE A RZEKA

Zgodnie z tradycjami Wschodu życie to rzeka, która płynie. Nie zatrzymasz niczego, co przeciekło Ci przez place. Masz możliwość płynięcia ta rzeką, bo żyjesz.  Podziwiaj uroki tego życia. Ciesz się tym, co dobre w Twoim życiu. Im więcej w Tobie będzie pozytywnej energii, tym więcej pozytywnych doświadczeń życiowych.

Na bazie świetniej książki autorstwa Małgorzaty Brzozy  „Słownik dobrych słów, czyli pozytywnej werbalizacji”.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w tym jak tworzyć szczęśliwe życie, zapraszamy na szkolenia z zakresu Work-life balance:

Szkolenie online:
Work-life balance

Szkolenie stacjonarne – spotkajmy się w Warszawie:
Work-life balance – jak dążyć do równowagi w życiu osobistym i zawodowym, z uwzględnieniem pracy zdalnej w czasach COVID?

Pozdrawiam,
Iwona Firmanty
Coach ICC, Psycholog, Socjolog, Trener biznesu

Udostępnij

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Przeczytaj również: