Sprawdź, czy potrzebujesz zadbać o Work-life balance

work life balance szkolenia

Statystyki alarmują – mamy coraz większe problemy z wydajnością w pracy, dlatego potrzebujemy nadgodzin, aby zdążyć z obowiązkami. Coraz mniej dbamy o siebie, doświadczamy stresu w pracy i nie potrafimy wypoczywać w czasie wolnym. Odpowiedz na pytania, które dla Ciebie przygotowaliśmy i sprawdź czy potrzebujesz zadbać o Work-life balance. Pamiętaj, że to, jak o siebie dbasz w życiu osobistym, ma bezpośredni wpływ na Twoją efektywność i zaangażowanie w pracę.

Czy potrzebujesz zadbać o Work-life balance?

 1. Czy, gdy otwierasz oczy nad ranem, pierwsza Twoja myśl sprowadza się do ilości obowiązków, zadań w pracy?
 2. W ciągu dnia pracy czujesz ścisk żołądka, bądź zawroty głowy? Pod koniec dnia natomiast orientujesz się, że nic nie zjadłeś/aś od śniadania? Jesz wpatrując się w ekran komputera, odbierając telefon między jednym i drugim kęsem?
 3. Często się stresujesz, masz wrażenie uciekającego czasu i jednocześnie wydłużającej się listy zadań do zrobienia?
 4. Miewasz problemy z koncentracją przy wykonywaniu zadania, bądź doskwiera Ci ból głowy z nadmiaru informacji, które przetwarzasz w pracy?
 5. Zapominasz o ważnych dla siebie sprawach?
 6. Pracujesz mimo gorączki i kaszlu, bo klient/szef, bądź Ty sam/a tego od siebie oczekujesz?
 7. Wciąż się spieszysz i nie znajdujesz chwili by przyjrzeć się temu, co się w Tobie aktualnie dzieje? Nie masz czasu, aby zastanowić się, czy to czym się aktualnie zajmujesz ma sens dla Ciebie, Twojego biznesu bądź projektu?
 8. Wybuchasz w domu na dzieci, partnera/partnerkę, siebie, odreagowując stres z pracy, marząc o chwili wyłącznie dla siebie?
 9. A może wcale nie jest źle, ale chciałbyś/abyś wprowadzić więcej porządku, spokoju i równowagi do swojej codzienności oraz zadbać o siebie w ciągu dnia pracy?

Im więcej udzieliłeś/aś odpowiedzi „tak”, tym większy sygnał, że możesz potrzebować zadbać o swój Work-life balance.

Zachęcamy do wypełnienia testu na stronie: https://rodzinaipraca.gov.pl/sprawdz-swoj-work-life-balance/. Odpowiedzi na 34 pytania pozwolą Ci sprawdzić Twój Work-life balance.

Pamiętaj, że codzienna praca nie musi być czasem powinności, obowiązku, odcinania się od swoich potrzeb i wykonywania poleceń innych wbrew sobie, w trybie robota. Nie jesteś robotem. A jeśli nawet próbujesz nim być w pracy, to na dłuższą metę takie podejście odbije się na Twoich wynikach, zdrowiu fizycznym i psychicznym. Jeśli chcesz czuć satysfakcję z pracy i osiągać w niej wysokie wyniki, spraw, by była ona zgodna z Twoim rytmem. Zadbaj o siebie w pracy i spraw, by Twoje życie zawodowe współpracowało z Twoim życiem osobistym. By pozostać sobą – być autentycznym, nikogo nie udawać, pracować w zgodzie ze swoim rytmem i potencjałem, aby słuchać siebie i dzięki temu osiągać wspaniałe wyniki.

Szkolenie Work-life balance jest dla Ciebie jeśli chcesz:

 • zadbać o to, aby być nie tylko zaangażowanym, chętnym do rozwoju pracownikiem, szefem, czy właścicielem biznesu, ale pamiętać również o własnych, indywidualnych potrzebach.
 • chcesz, by Twoja praca przynosiła korzyść Tobie i Twojej firmie oraz miała sens.
 • pragniesz zadbać o siebie, przeciwdziałać wypaleniu psychicznemu i fizycznemu.
 • chcesz poznać sposoby na to, jak być bardziej efektywnym/ą i odnosić wspaniałe wyniki, pozostając w zgodzie ze swoim rytmem.
 • lepiej słuchać swoich potrzeb i rozumieć motywy swojego działania.
 • uporządkować swój dzień i nauczyć się jak utrzymywać kontrolę nad swoimi zadaniami.
 • przyjrzeć się temu, jak szukać sensu w podejmowanych działaniach.
 • poznać sposoby poprawy koncentracji na ważnych dla Ciebie zadaniach.
 • poprawić swoje umiejętności radzenia sobie ze stresem.
 • nauczyć się obserwacji swoich uczuć i wykorzystywać je w podejmowanych przez Ciebie biznesowych decyzjach.
 • poznać sposoby na pobudzanie swojej kreatywności, by wspierała Cię w Twoich zadaniach.
 • dowiedzieć się, jak umiejętne zaspokajanie potrzeb swojego organizmu może sprzyjać osiąganiu celów zawodowych.
 • zadbać o więcej balansu i równowagi w swoim życiu codziennym, z uwzględnieniem zarówno życia zawodowego, jak i osobistego.
 • czuć radość z codziennej pracy, satysfakcję z osiąganych wyników oraz odczuwać spokój wewnętrzny, wiedząc, że Twoja praca nie jest intruzem w Twoim życiu osobistym.

Jeśli potrzebujesz zadbać o Work-life balance, mamy dla Ciebie propozycje szkoleń:

Szkolenie online: Work-life balance

Szkolenie stacjonarne – spotkajmy się w Warszawie: Work-life balance

Dodaj komentarz

pięć − 2 =

Myślisz o rozwoju osobistym?

Skorzystaj z darmowej konsultacji z naszym specjalistą:

Autor artykułu:

Iwona Firmanty

Dyrektorka Zarządzająca firmy szkoleniowej Human Skills/ Trenerka biznesu/ Psycholożka/ Socjolożka/Coach ICC Doświadczenie zawodowe: Założyłam firmę Human Skills. wyróżnioną jako firma szkoleniowa 2019r. przez Gazetę Finansową. Posiadam wieloletnie doświadczenie korporacyjne, które zdobywałam w działach Human Resources, sprzedaży i obsługi klienta. Od kilkunastu lat prowadzę szkolenia i projekty rozwojowe dla biznesu. Posiadam wieloletnie doświadczenie korporacyjne, które zdobywałam w działach Human Resources, sprzedaży i obsługi klienta. Od ponad kilkunastu lat prowadzę szkolenia i projekty oceny kompetencji dla biznesu. Realizuję sesje coachingowe głównie dla kadry menedżerskiej.

Przeczytaj również:

pierwszy dzień w pracy
Iwona Firmanty

Pierwszy dzień w pracy

Poznaj porady HR-owca, który wprowadzał pracowników do pracy w korporacji. Poczuj się pewnie, tak, aby Twój pierwszy dzień w pracy był udany.

Czytaj więcej