Dorota Szcześniak-Kosiorek

Trenerka/ Ekspertka ds. wizerunku i etykiety

PROFIL TRENERKI:

Trenerka profesjonalnego wizerunku, etykiety biznesu, komunikacji i autoprezentacji z wieloletnim doświadczeniem. Doradczyni wizerunku osobistego, kolorystka. 

Na co dzień pomaga menedżerom, pracownikom wszystkich szczebli, urzędnikom oraz przedsiębiorcom zwiększać zawodową skuteczność oraz budować wiarygodność w oczach klientów. Uczy komunikacji przez wygląd i zachowanie oraz budowania marki osobistej w oczach klientów i współpracowników.

Ma za sobą 11 lat pracy w korporacjach. W 2005 roku, podejmując współpracę przy szkoleniu z etykiety, odnalazła swoje powołanie i bez zastanowienia zostawiła korporację, by móc szkolić i dzielić się swoim doświadczeniem.

„Czułam, że marka osobista to coś więcej niż wygląd i maniery. By zostać ekspertem, uczyłam się od najlepszych oraz ukończyłam prestiżowe polskie i międzynarodowe kursy (i nadal się uczę i rozwijam). Dziś, dzięki autorskiemu łączeniu zagadnień z psychologii i innych dziedzin z doświadczeniem biznesowym, moje podejście jest nowatorskie, dogłębne i skuteczne”.

Prelegentka na konferencjach i kongresach branżowych. Jako ekspertka zapraszana jest do programów telewizyjnych oraz radiowych. Współpracuje z prasą i portalami internetowymi, pisząc artykuły na temat wizerunku oraz etykiety.

SPECJALIZACJA/PROWADZONE TEMATY SZKOLENIOWE:

 • Etykieta i savoir-vivre,
 • Sztuka dyplomacji w biznesie,
 • Kreowanie profesjonalnego wizerunku,
 • Skuteczna komunikacja interpersonalna,
 • Kultura feedbacku,
 • Uprzejma asertywność,
 • Protokół dyplomatyczny.

KWALIFIKACJE:

 • Studia magisterskie „Zarządzanie i Marketing” na Politechnice Warszawskiej,
 • Studia Podyplomowe „Public Relations – Skuteczne kreowanie wizerunku”,
 • Studia podyplomowe „Professional Image. Psychologia wizerunku w biznesie i życiu publicznym”.
 • Szkoła Analizy Transakcyjnej.
 • Studia magisterskie „Psychologia” na Uniwersytecie SWPS (w trakcie).
 • Studium Dialogu Motywującego (w trakcie).
 • Liczne specjalistyczne kursy z zakresu Train The Trainer, kompetencji społecznych, kreowania wizerunku osób, etykiety i protokołu dyplomatycznego, w tym cykl praktycznych warsztatów w Akademii Stylu i Etykiety w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

STYL PRACY/STOSOWANE METODY SZKOLENIOWE:

Pracuje metodami warsztatowymi. Przykłady i omawiane case’y na szkoleniach trafnie i elastycznie dopasowuje do potrzeb uczestników, tworząc warsztaty szyte na miarę potrzeb uczestników. Ceniona za ogromną wiedzę, przekazywanie jej w przystępny sposób, ciekawe prowadzenie zajęć, przyjazną atmosferę indywidualnie podejście, profesjonalizm, wyczucie, empatię, delikatność w przekazywaniu feedbacku. Jest otwarta na dociekliwe pytania uczestników, zachęca ich do dyskusji i wymiany doświadczeń.

WYBRANI KLIENCI TRENERKI:

PKO BP S.A., PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Pfizer Polska Sp. z o.o, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, BZ WBK AIB Asset Management, CMT Advisory,  PwC Polska, Kraft Food Polska, Philip Morris Polska, Gaspol S.A., Danone, Grupa Żywiec S.A, 3M Poland, Raben Polska, Samsung Elektronics Polska, Orange, DHL Express, Indesit Company Polska, PKF Audyt, Kimball Electronics Poland, Iglotex, ZPBE- Energopomiar, PKP, Polwax, NeoMedia, Teradata Polska, Yes Biżuteria, Amplico Services, Ressinex, Svantek, Immofinanz Service, Pfizer Polska, Poczta Polska, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Instytut Pamięci Narodowej, Resinex Poland, Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Kancelaria Sejmu, CORTEN MEDIC SP Z O. O., PSA Finance Polska Sp. z o.o., ARCELORMITTAL WARSZAWA sp. z o. o. i inni., ITM, Urząd Marszałkowski, Air Liquide, ENERIS, Kancelaria Notarialna, Powiatowy Urząd Pracy, Polsat Media, Polskie Radio, PGF, ISS, Ministerstwo infrastruktury, ITM, Urząd Miasta, 7 Fraight, Kancelaria Notarialna, Corten Medic, Horyzont projekt, Air Liquide Polska Sp. z o.o.

Trenerka podczas realizacji szkoleń:

Przeczytaj artykuły tego trenera: